مجتمع پارک علم و فناوری

| مجتمع پارک علم و فناوری

| کارفرما: سازمان دانشگاهی

| طراح پروژه: شرکت ساختمانی آتی ساز

| کاربری: مجتمع علمی پژوهشی تولیدی

| مکان پروژه: ایران

| طراح نورپردازی پروژه: شرکت نورگستر پارسیان مهام

مجتمع پارک علم و فناوری

درباره پروژه:

پروژه برج پارک علم و فناوری و کارخانه نوآوری و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری طراحی و اجرا شد. این پروژه در یکی از بهترین نقاط شهری به جهت دسترسی آسان به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و  شریان های مرکزی و اصلی شهری قرار گرفته و با مساحت ۲۰ هزار متر مربع در ۱۶ طبقه طراحی و اجرا شده است. این برج دارای فضاهای اشتراکی، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، ستاد پارک علم و فناوری، موسسات رشد یافته، واحدهای فناور در مرحله پیش رشد و  رشد، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر و موسسات خدمات رسان به واحد های مستقر است. در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ واحد فناور تحت حمایت این پارک علم و فناوری هستند که با بهره برداری از برج فناوری۲۰ هزار متر مربع ( ۳۲۳ درصد) به فضاهای قابل واگذاری به واحدهای فناور و دانش بنیان افزوده شده و فضای لازم برای استقرار ۱۱۰شرکت فناور جدید فراهم می‌شود. عملیات اجرایی ساخت این برج فناوری در راستای تامین فضای اداری، آزمایشگاهی و نمایشگاهی  واحدهای فناور درسال ۱۳۸۹ آغاز شد .

درباره نورپردازی:

با توجه به موقعیت مکانی پروژه پارک علم و فناوری که از بسیاری از نقاط شهر قابل رویت میباشد و با در نظر داشتن سبک معماری آن که مدرن است و البته با دقت بر کاربری این مرکز که یه مکان علمی پژوهشی با رویکرد تولید میباشد. در تیم طراحی نورگستر پارسیان مهام تصمیم بر آن شد بدلیل وسعت و بزرگی نما و عدم وجود نماهای مشابه در سطح شهر، از پوسته نما به عنوان یه نمایشگر وسیع استفاده کنیم و با نصب خطوط نوری برنامه پذیر و هوشمند، علاوه بر نمایش جذاب با به تصویر کشیدن افکت های علمی، کاربری پروژه را به نمایش بگذاریم. نمایش پیام های آموزشی، فرهنگی و ملی مذهبی از دیگر جذابیت های این طرح بود.

تبدیل نمای مجتمع به نمایشگر باعث میشد تا با نمایش فن آوران مجتمع، علاوه بر تبلیغات از لحاظ اقتصادی نیز برای کارفرما درآمدزا باشد.

در این پروژه 200.000عدد پیکسل آدرس پذیر توسط 60 کنترلر هدایت میشوند.

انتقال ولتاژ به تمامی مسیرها بدون هیچگونه کاهش و جلوگیری از هرگونه اختلال و نویز در انتقال داده ها از چالش های بزرگ این پروژه بودند که تیم فنی و اجرایی شرکت نورگستر پارسیان مهام آمادگی کامل خود را در مواجه با چالش های احتمالی اعلام کرده بود.

انتخاب برنامه های مناسب با کاربری پروژه که سبب نشود بیننده در ذهن خود آنرا با یک مرکز تجاری یا یک مرکز تفریحی اشتباه بگیرد، از دیگر چالش های پیشرو بود که در این زمینه نیز تیم طراحی و تیم برنامه نویسی بسیار عالی کار کرده و مانند همیشه درخشیدند و سبب رضایت بیش از اندازه کارفرما شد.

مجتمع پارک علم و فناوری

به امید نمایشی بهتر در پروژه های آینده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.