| مجتمع تجاری روما سنتر

| کارفرما: گروه ساختمانی سلوا عابد

| طراح پروژه: مهندس سلوا عابد

| کاربری: مرکز تجاری

| مکان پروژه: تبریز، جنب پل منصور

| طراح نورپردازی نمای پروژه: شرکت نورگستر پارسیان مهام
چراغ نواری465 (2)

درباره پروژه:

مجتمع تجاری روما سنتر در شهر تبریز با مساحت زمین حدود 5000 متر مربع و بنای ساختمانی در حدود 15000 متر مربع در 4 طبقه تجاری و روف گاردن به همراه دو طبقه پارکینگ در مسیر ورودی بازار بزرگ تبریز میباشد. این مجتمع تجاری  با حدود 70 مغازه در طبقات 1- تا 2+ تبدیل به یکی از بورس های فروش پرده و پارچه شده است و در طبقه 3+ فروشگاه سارای که مرکز فروش مبلمان و اکسسوری های خاص میباشد، قرار دارد.

درباره نورپردازی پروژه:

با توجه به موقعیت مکانی مجتمع تجاری روما سنتر که در گذر ورودی بازار اصلی تبریز میباشد و با در نظر گرفتن حجم بالای تردد سواره و پیاده از این مسیر و کاربری پروژه که تجاری است و البته فرم و معماری ساختمان که سبکی مدرن از متریال شیشه همراه با کامپوزیت استفاده شده بود، در طراحی نورپردازی با وجود پتانسیل نمای ساختمان بدلیل وجود خطوط عمودی بین شیشه ها، در تیم طراحی بستری آماده برای اجرای یک نورپردازی داینامیک دیده شد. تا بوسیله حرکت نور از عابرین سواره و پیاده به بهترین شکل برای بازدید از مجتمع دعوت به عمل آید.

نورگستر مهام

در انتخاب برنامهی بازی نور بسیار وسواس بکار رفت تا برنامه هایی بروز با جذابیت بالا و استفاده از رنگ هایی که برای مکان تجاری مناسبتر است استفاده شود. حتی به سرعت حرکت نورها و ایجاد کنتراست در خطوط بسیار توجه شد.

نور گستر مهام

در اجرا حدود 500 متر استریپ لایت های آدرس پذیر به همراه 3 کنترلر که همگی از محصولات وارداتی شرکت نورگستر پارسیان مهام بودند، استفاده شد و با محاسبات دقیق جهت امنتقال ولتاژ بخوبی از افت ولتاژ جلوگیری بعمل آمد. عمده تلاش و دقت تیم اجرایی در جلوگیری از ایجاد نویز در خطوط انتقال دیتا بود زیرا کابل های فشار قوی اداره برق از نزدیککی نمای ساختمان گذر کرده بود و تیم متخصص و فنی شرکت نورگستر پارسیان مهام به بهترین شکل ممکن با محاسباتی دقیق از بروز این مشکل جلوگیری نمودند. و در نهایت طبق معمول خروجی کار از آنچه کارفرمای محترم در نظر داشت بسیار جذابتر به اجرا درامد.

نورگستر مهام

به امید نمایشی بهتر در پروژه های آتی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.