| مجتمع مسکونی هلیوس

| کارفرما: گروه ساختمانی نباتیان

| کاربری: مسکونی

| طراح پروژه: مهندس امید غلامپور

| طراح نورپردازی: شرکت نورگستر پارسیان مهام

| مکان پروژه: تهران محدوده سعادت آباد
نورگستر مهام.سعادت آباد (3)

درباره پروژه:

برج های دوقلو سعادت آباد با نام هلیوس در دو بلوک با 15 طبقه مسکونی و 5 طبقه مشاعات در زمینی به مساحت حدود 5800 متر مربع و بنایی در حدود 52000 متر مربع با امکاناتی نظیر سالن اجتماعات – کافی شاپ – خشک شویی – کتابخانه – سینما با تجهیزات کامل – سالن میکاپ – رسپشن – دفتر مدیریت – دفتر پرسنل – سالن بیلیارد – استخر و جکوزی – 1100 متر فضای لابی و همچنین هر بلوک دارای 1100 متر مربع پنت هاوس سوپر لاکچری با تراس سیصد و بیست متری همراه با جکوزی اختصاصی در تراس توسط گروه مهندس نباتیان به اجرا در آمده است.

درباره نورپردازی:

برج های دوقلوی هلیوس که یکی از لوکس ترین ساختمان های منطقه سعادت آباد تهران میباشد و توسط یکی از مطرح ترین معماران ایران طراحی شده است برای نورپردازی نما، محوطه ها و استخر به شرکت نورگستر پارسیان مهام واگذار شد.

در طراحی آن علاوه بر حفظ سبک معماری پروژه که سبکی کلاسیک میباشد و با توجه به موقیعت مکانی آن که در منظر شهری بسیار تاثیرگزار است، سعی بر آن شد در ابتدا شکوه، عظمت و بلندی بنا نمایش داده شود.

سعادت آباد نورگستر مهام

تصویر طرح نمای شرقی و غربی مجتمع

 و افزون بر این موضوع، کارفرما درخواست داشت تا باندهای چرخیده شده در دور نمای ساختمان بطور یکنوخت روشن شوند بطوری که گویا یک خط نوری به دور ساختمان چرخیده است. و در زمان طراحی و اجرا این نکات مورد نظر قرار داشتند.

ستون ها، ابزارها، خطوط منحنی تراس ها و دیگر المان های موجود در نما توسط منابع نوری که بروی فلاشینگ های محور زیرین نصب شده و از دید مخاطب نیز کاملا پنهان هستند با زاویه مناسب روشن شدند.

(یکنواخت روشن شدن باندها و نرفتن نور به داخل اتاق ها از چالش هایی بودند که یکدیگر را نقض میکردند، اما گروه تولید و گروه اجرای شرکت نورگستر پارسیان مهام بخوبی ازین چالش عبور کردند)

نورگستر مهام.سعادت آباد (3)

تصویر طرح نمای شمالی مجتمع

ایجاد کنتراست یکی دیگر از دغدغه هایی بود که در زمان تست های نور و اجرا بیش از پیش مورد توجه قرار داشت و در مواقعی باعث ایجاد تغییراتی در طرح ارائه شده گردید.

نورگستر مهام.سعادت آباد (4)

تصویر نمای شمالی، بلوک غربی در قبل از اتمام پروژه

با توجه به موقعیت مکانی پروژه و دید آن از بزرگراه ها و خیابان های مشرف از چهار طرف، المان های در ارتفاع که شامل طبقه 13 و 15 میشدند، مورد توجه بسیار قرار داشتند تا برای بینندگان سواره و پیاده در تمامی محورهای عبوری اطراف و در هر فاصله ای به وضوح و به زیبایی هرچه تمامتر نمایش داده شوند. بطوریکه با تاریک شدن فضای زیرین این طبقات بیننده با نگاه اول احساس کند که طبقات فوقانی در آسمان معلق هستند و طبقات زیرین و ابتدایی مجتمع بگونه ای طراحی شدند تا برای بینندگان و ساکنین مجتمع شکوه هرچه بیشتر باشد و بیننده را مجذوب خود گرداند.

نورگستر مهام.سعادت آباد (2)

تصویر نمای شمالی، بلوک غربی قبل از اتمام پروژه

برای شروع اجرا قبل از ساخت چراغ توسط گروه تولبد، چندین تست نور با منابع نوری مختلف و مشخصات فنی متفاوت انجام شد تا بتوانیم هدف های نهایی را به نمایش بگذاریم و در اجرا نیز با قرار گرفتن جانمایی درست منابع نوری و رعایت تمامی استانداردهای ایمنی، یکبار دیگر شرکت نورگستر پارسیان مهام توانست رضایت کامل و بیش از حد انتظار مخاطبین و کارفرمای محترم را جلب نماید.

به امید نمایشی بهتر در پروژه های آتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.